Tehnotests: pārvietojama saules krāsniņa piknikam
Tehnotests: mikro un makro objektīvi telefonam

Mēs izmēģinām telefonam paredzētu īpašu objektīvu komplektu. Ražotājs sola, ka tie var pārvērst viedtālruni par mikroskopu, kas spēj nofotografēt asins šūnas. Bet cik labi tie ir?

Sacīkšu droni laižas gaisa duelī

Arvien lielāku popularitāti iegūst dronu sacensības, kas kļuvušas par aizraujošu sporta disciplīnu ar lieliem čempionātiem. Jaunās sacīkstes paplašina tālvadāmo lidaparātu ātruma un akrobātiskuma robežas.

Mājas laboratorija: putu strūklaka

Eksperimenta putu eksploziju rada ķīmiska reakcija, ko izraisa vieni no visaktīvākajiem enzīmiem pasaulē. Enzīms, kas veidojas cilvēku un dzīvnieku aknās un rauga šūnās, ļoti meistarīgi prot pārveidot ūdeņraža peroksīdu ūdenī un skābeklī.

Drēbes vada tavu viedtelefonu

Džinsu ražotājs “Levi Strauss” sadarbībā ar “Google” ievieš jaunu audumu, kas vada elektrību un ļauj tavām drēbēm sadarboties ar viedtelefonu. Tas atvieglos rīkošanos ar telefonu situācijās, kad tas ir iebāzts kabatā, piemēram, braucot ar velosipēdu.

Satelīts medīs atkritumus

Apmēram 700 000 kosmisko atlūzu 1–10 centimetru diametrā riņķo orbītā ap Zemi un draud ietriekties satelītos, Starptautiskajā kosmosa stacijā un citos kosmosa lidaparātos. Tāpēc britu zinātnieki uzkonstruējuši apkopēju satelītu, kas centīsies savākt kosmosā izmētātos lūžņus.

Mājas laboratorija: neņūtona šķidrums

Kečupam, asinīm un ūdens un kartupeļu cietes maisījumam ir kāda kopīga iezīme – tie neuzvedas tā, kā, pēc Īzaka Ņūtona domām, būtu jāuzvedas šķidrumiem. Pakļauti spiedienam, tie maina konsistenci, tāpēc tos sauc par neņūtona šķidrumiem.

Izgatavo lavas lampu!

Vārot makaronus, viegli var pārliecināties: kad katlā ar ūdeni ielej eļļu, tā nostājas ūdens virspusē. Eļļa un ūdens satiek kā suns ar kaķi, tāpēc var panākt, ka ūdens burbuļo augšup caur eļļu lieliem kunkuļiem – gandrīz kā lielie, staipīgie kunkuļi lavas lampā.