”Ilustrētā zinātne” ir populārzinātnisks mēneša žurnāls par jaunāko zinātnē

Žurnāla mērķis ir rosināt interesi par zinātni, stāstot par to viegli uztveramā un izklaidējošā formā. Rakstu veidošanā piedalās nozares visaugstākā līmeņa profesionāļi, nodrošinot nemainīgu satura kvalitāti. Zinātnē nemitīgi notiek aizvien jauni pētījumi un atklājumi, kuri būtiski iespaido mūsu dzīvi. Mēs ļaujam lasītājiem uzzināt ne tikai par esošo tehnoloģiju un organismu darbību, globālu problēmu risināšanu un kārtību Visumā, bet arī par pārdrošiem nākotnes plāniem un cerībām.

 

“Ilustrētā Zinātne” aplūko dažnedažādus tematus, kas saistīti ar zinātni. 

Cilvēka anatomija un psiholoģija, modernas ārstniecības metodes, slimības, mūsu priekšteču evolūcija.

Astronomija un fizika: jauni teleskopi, zondes, visurgājēji, Visuma izpētes misijas, tālas zvaigznes un planētas, sīkākās matērijas daļiņas, dzīvības meklējumi kosmosā.

Jaunākās tehnoloģijas un gadžeti, to uzbūves principi un darbība, droni, elektroautomobiļi, virtuālā realitāte, 3D druka, nākotnes arhitektūra.

Aizraujoši procesi dabā: zemes dzīles un vulkāni, zemūdens pasaules brīnumi, neparasti dzīvnieki un to uzvedība, jaunatklātas un izmirušas dzīvnieku sugas.

Zinātnieku cīņa ar globālām problēmām: klimata pārmaiņām, radiāciju, gaisa piesārņojumu, atkritumiem u. c

KOMANDA

“Ilustrēto Zinātni” Latvijā veido cilvēki ar patiesu interesi par zinātni, kuru mērķis ir padarīt to viegli saprotamu ikvienam lasītājam, vienlaikus saglabājot zinātnisko precizitāti. Ikvienu no rakstiem ir pārskatījis vismaz viens attiecīgās jomas speciālists. Galvenais redaktors Jānis Barbans ir ieguvis augstāko izglītību vides zinātnē un padziļināti interesējas arī par ģeogrāfiju, ģeoloģiju un bioloģiju. Saturam formu ar fotogrāfijām un maketu piešķir Ričards Grosbergs. Tekstu literāro pusi un gramatiku izdevumā pārvalda Regīna Janmane. 

Jānis Barbans

@2016 Dienas Žurnali

01_IZ_03_2021.jpg
  • Twitter - Black Circle
  • Facebook - Black Circle