“Ilustrētā zinātne” ir populārzinātnisks mēneša žurnāls par jaunāko zinātnē

Žurnāla mērķis ir rosināt interesi par zinātni, stāstot par to viegli uztveramā un izklaidējošā formā. Rakstu veidošanā piedalās nozares profesionāļi, nodrošinot nemainīgu satura kvalitāti. Zinātnē nemitīgi notiek aizvien jauni pētījumi un atklājumi, kuri būtiski iespaido mūsu dzīvi. Piedāvājam uzzināt ne tikai par esošo izgudrojumu un organismu darbību, globālu problēmu risināšanu un kārtību Visumā, bet arī par pārdrošiem nākotnes plāniem un cerībām.

 

Žurnālā aplūkojam dažnedažādus tematus, kas saistīti ar zinātni.

Cilvēka anatomija un psiholoģija, modernas ārstniecības metodes, slimības, mūsu priekšteču evolūcija.

Astronomija un fizika: jauni teleskopi, zondes, visurgājēji, Visuma izpētes misijas, tālas zvaigznes un planētas, sīkākās matērijas daļiņas, dzīvības meklējumi kosmosā.Jaunākās tehnoloģijas un gadžeti, to uzbūves principi un darbība, bezpilota lidaparāti: droni, elektroautomobiļi, virtuālā realitāte, 3D printēšana, nākotnes arhitektūra.

Aizraujošie procesi dabā: zemes dzīles un vulkāni, zemūdens pasaules brīnumi, neparasti dzīvnieki un to uzvedība, jaunatklātas un izmirušas dzīvnieku sugas. Zinātnieku cīņa ar globālām problēmām: radiāciju, gaisa piesārņojumu, atkritumiem u. c.

KOMANDA

“Ilustrēto Zinātni” Latvijā veido cilvēki ar patiesu interesi par zinātni, kuru mērķis ir padarīt to viegli saprotamu ikvienam lasītājam, vienlaikus saglabājot zinātnisko precizitāti. Ikvienu no rakstiem ir pārskatījis vismaz viens attiecīgās jomas speciālists. Galvenajai redaktore Dinai Bēmai ir maģistra grāds dabaszinībās, savukārt viņas vietnieks Jānis Barbans padziļināti interesējas par ģeogrāfiju, vides zinātni un ģeoloģiju. Saturam formu ar fotogrāfijām un maketu piešķir Ričards Grosbergs. Tekstu literāro pusi un gramatiku izdevumā pārvalda Regīna Janmane.

Dina Bēma

Jānis Barbans

@2016 Dienas Žurnali

01_IZ_2020-09.jpg
  • Twitter - Black Circle
  • Facebook - Black Circle